Zaopatrz się w oprogramowanie dla firm transportowych, by mieć wszystko pod kontrolą

oprogramowanie dla firm transportowych

Zarządzasz firmą logistyczną? Jeśli tak, na co dzień musisz ogarniać wiele spraw. Trudno nad tym wszystkim zapanować. Żeby odzyskać kontrolę i sprawnie zarządzać przedsiębiorstwem, dobrze jest usystematyzować prace m.in. poprzez zainstalowanie odpowiedniego programu komputerowego.

Ważne rzeczy w jednym miejscu

Sprawne zarządzanie zasobami jest trudne, dlatego coraz więcej właścicieli przedsiębiorstw decyduje się na zakup dedykowanej specjalnie dla ich branży platformy komputerowej. To znacznie usprawnia pracę. Wszystkie ważniejsze dane są pod ręką. W jednym systemie można zapisywać nowe zlecenia, wystawiać faktury, przechowywać dokumenty, sprawdzać obroty, komunikować się z innymi. Żeby to ogarnąć wystarczy odpowiednie oprogramowanie dla firm transportowych. To skraca czas pracy, a jednocześnie ułatwia kontrolę nad tym co dzieje się w firmie. To jak łatwo można zarządzać zasobami najlepiej zilustrować na przykładzie. Jak to działa? Klient dzwoni, by zamówić transport. Sprawdzamy w komputerze, czy są tam jego dane. Jeśli tak, to patrzymy, czy miał przydzielone jakieś rabaty i czy terminowo zapłacił za usługę. Następnie przyjmujemy zlecenie, które zapisujemy w systemie, by nigdzie nie umknęło. Przydzielamy realizację zadania do kierowcy, który akurat będzie jechał daną trasą. Po zakończeniu usługi, wybieramy nazwisko klienta z listy kontrahentów i wystawiamy fakturę. Jeśli klient ma jakieś dodatkowe uwagi, trzeba to wszystko zapisać, by przekazać kierowcy. Powinno to być także widoczne dla menadżera firmy i innych osób pracujących w danym dziale. W ten sposób jesteśmy w stanie szybko ogarnąć zlecenie i kontrolować każdy z jego etapów.

Łatwa księgowość

Oprogramowanie dla firm transportowych to również spawane prowadzenie spraw finansowych. Wystawienie faktury zajmuje krótką chwilę. Wystarczy tylko wybrać z listy odpowiedniego kontrahenta, sprawdzić czy zgadzają się wszystkie sumy, a następnie zatwierdzić dokument. Stawkę VAT oblicza program komputerowy. Jeśli danej osoby lub firmy nie ma w zasobach, można ją wprowadzić. Zajmie to tylko chwilę, raz wprowadzane dane będzie można w wykorzystać później. Jeśli zajdzie potrzeba zmiany adresu lub innych rzeczy, nie trzeba na nowo wpisywać danej osoby. Wystarczy tylko zmodyfikować jej kartotekę. Dzięki temu wystawienie faktur stanie się bajecznie proste i nie potrwa długo. Program ułatwi również kontrolę nad przepływem płatności. Każdą zapłaconą fakturę będzie można odznaczyć w systemie i przejrzeć przeterminowane płatności. W dowolnej chwili będzie też można wygenerować przypomnienie o płatności i wysłać je mailowo lub pocztą do danego kontrahenta. Program umożliwi również kontrolę nad finansami. Można sprawdzić, jaki był obrót w danym miesiącu, ile pieniędzy zostało wydanych, a także czy zalegamy z płatnościami. To bardzo usprawnia zarządzanie i kontrolę nad budżetem. Bez tego prowadzenie bieżących spraw księgowych byłoby znacznie trudniejsza i potrzeba by więcej pracowników, żeby ogarnąć temat.

Leave a Reply