Ubezpieczenia komunikacyjne Gliwice: coraz więcej firm docenia bezszkodową jazdę

ubezpieczenia komunikacyjne gliwice

Zbliża się termin wykupienia polisy. Zanim podpiszesz umowę, porównaj kilka różnych propozycji. Być może znajdziesz coś ciekawszego. Firmy ubezpieczeniowe zwracają uwagę na wiele czynników przy wycenie. Coraz więcej konsultantów przyznaje zniżki za bezszkodową jazdę.

Sprawdź za co dostajesz zniżki

Na rabaty, które otrzymujemy od ubezpieczycieli ma wpływ wiele czynników. Jedne firmy szczególnie promują nowych klientów i już na samym stracie proponują bardzo atrakcyjne wyceny, by tylko skusić czymś zainteresowanych. Później natomiast nie są już tak skorzy do udzielanie zniżek i stale utrzymują cenę na tym samym poziomie. Dochodzi przez to do swoistego paradoksu. Okazuje się, że kierowca, który od lat ubezpiecza się u jednego agenta płaci niewiele mniej niż świeżo upieczony kierowca, który właśnie niedawno kupił sobie samochód. Takie sytuacje nie powinny się zdarzać, ale na szczęście na rynku jest bardzo duża konkurencja i mamy w czym wybierać. Dobrze jest sprawdzić oferty innych ubezpieczycieli, bo mogą się one okazać dla nas znacznie korzystniejsze. Niektóre firmy oferują atrakcyjne zniżki dla kierowców z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie spowodowali dotychczas wypadku. Warto porównać kilka opcji, a nie brać pierwszej lepszej propozycji. Ubezpieczenia komunikacyjne Gliwice będziemy wykorzystywać przez najbliższy rok i musimy mieć pewność, że jest ono idealnie dobrane.

Skorzystaj z usług brokera

Propozycji, z których można skorzystać jest cała masa, a ubezpieczyciele prześcigają się w doborze najkorzystniejszego rozwiązania. Można wprawdzie na własną rękę pozyskiwać oferty na ubezpieczenia komunikacyjne Gliwice. W dobie internetu i łatwej komunikacji nie jest to aż tak trudne, ale mimo wszystko pochłania czas. Znacznie lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług brokera, który proponuje w jednym miejscu oferty wielu firm. To wygodne, bo za jednym razem można porównać co proponują różne agencje i wybrać tę, która w danym momencie jest dla nas najkorzystniejsza. Warto zastanowić się nad kupnem rozszerzonego pakietu. Może się przydać w razie wypadku. Otrzymamy wówczas zwrot kosztów potrzebnych do naprawy samochodu. Na pomoc finansową można liczyć również wtedy, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa na drodze. Standardowo wykupując pakiet AC przysługuje nam bezpłatne holowanie do 100 km. To bardzo ułatwia życia i pozwala zyskać komfort, że w razie nieprzewidzianych okoliczności nie zostaniemy bez pomocy.

Leave a Reply