Telewizja hotelowa – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Na sukces i popularność każdego hotelu wpływa wiele czynników. Na pewno jest to czystość i wystrój pokoi hotelowych, jakość żywienia, sprawność obsługi czy ogólna atmosfera. Jednak przy rosnącej konkurencji na pewno jest to posiadanie w swojej ofercie telewizji hotelowej – http://www.intelihotel.pl/moduly/telewizja-hotelowa/. Jej posiadanie to nie tylko możliwość wyświetlania filmów, ale przede wszystkim lepszy kontakt z gościem hotelowym i przedstawienie mu szerokiej oferty ośrodka.

Telewizja hotelowa i jej zalety

W dzisiejszych czasach telewizja hotelowa staje się oprócz bycia tylko odbiornikiem telewizyjnym, możliwością wyjścia do klienta z szerszą ofertą, a co za tym idzie większego zarobku. Poza podstawową funkcją, czyli dostępem do programów satelitarnych, telewizja hotelowa może być wykorzystana do innych celów. Takimi celami może być lepsza komunikacja i łączność z gościem hotelowym poprzez emitowanie własnych reklam lub bloków reklamowych, filmów oraz programów. Hotelowy system telewizyjny może być wykorzystany również do zorganizowania telekonferencji specjalnie dla gości hotelowych.

Dzięki telewizji hotelowej placówka może świadczyć dodatkowe płatne albo darmowe usługi typu budzenie, alarm przeciwpożarowy czy serwis informacyjny. Może także dać możliwość na dodatkowe zyski dzięki takim usługom jak udostępnianie płatnych kanałów telewizyjnych, internetowej wypożyczalni filmów, automatyzacja rozliczeń czy obsługa hotelowa.

Zalety telewizji hotelowej

Badania rynku hotelarskiego dowiodły, że przychody z systemowej telewizji hotelowej są o wile wyższe niż te ze zwykłego dostępu do telewizji płatnej. Telewizory, które mają dostęp do przeglądarek internetowych oraz przyłącza do laptopów dostępne w każdym pokoju nie tylko podwyższają standard usług, ale i zdecydowanie zwiększają zarobki hotelu. Taki system telewizji hotelowej może pełnić funkcje cyfrowego i multimedialnego ośrodka rozrywki dla gościa hotelowego.

Systemy telewizji hotelowej, jak wszystkie systemy zautomatyzowane, uczą się przyzwyczajeń i preferencji klientów systematycznie odwiedzających dany hotel. Za każdym razem, kiedy taki stały gość pojawi się znowu, hotel będzie przygotowany na jego przyjazd pod każdym względem. Czas budzenia, ulubione kanały tematyczne, wiadomości, menu to wszystko będzie znane dzięki inteligentnym systemom telewizyjnym. Systemy dają gościom możliwość wyboru tego, co chcą oglądać, bo przecież podstawową funkcją telewizji jest rozrywka. Do dyspozycji gości hotelowych są więc dostępne pakiety filmowe, przyrodnicze, muzyczne czy informacyjne. To gość hotelowy określa, co chce oglądać, a system mu to dostarcza w ramach usług płatnych lub gratisowych.

Hotele, które przewidują w ramach swoich usług organizację konferencji, zjazdów czy kongresów powinno się zaplanować zainstalowanie bardziej zaawansowanej telewizji przemysłowej. Telewizor w takich hotelach przestaje być tylko odbiornikiem do oglądania filmów i programów satelitarnych, a staje się ośrodkiem informacji multimedialnej oraz rozrywki. Kontakt z gościem dzięki takiemu systemowi nie kończy się wraz z jego wizytą w hotelu, a umożliwia kontakt z nim na długo po opuszczeniu gościnnych progów pensjonatu.

Leave a Reply