Serwis rowerowy w Krakowie: przygotuj się przed długą trasą

krakow

Wybierasz się na wycieczkę rowerową ze znajomymi? Musisz być absolutnie pewny, że rower, na którym będziesz przemierzał daleką trasę jest w pełni sprawny. Lepiej oddać go do serwisu, by fachowiec wprawnym okiem ocenił jego faktyczny stan.

Przygotuj się do wycieczki

Kilkudniowy wypad ze znajomymi to bardzo oczekiwany moment. Im bliżej wyjazdu, tym mniej skupiamy się na obowiązkach zawodowych, a nasze myśli biegną innym torem. Przy tylu emocjach nie można zapominać o tym, by dobrze się przygotować. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście rower. Jeśli okaże się wadliwy, z wycieczki nici. Trzeba znaleźć dobry serwis rowerowy w Krakowie, by sprzęt został rzetelnie sprawdzony.

Dobry serwisant musi zweryfikować, czy wszystkie części są takie, jak powinny i czy coś wymaga naprawy lub wymiany. Poza tym ocenia się, czy poszczególne elementy są dobrze naoliwione. Bez takiej diagnostyki nie warto wyruszać w podróż, bo nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć. Na wszelki wypadek dobrze jest ze sobą wziąć ze sobą pompkę rowerową, bo może się przydać. Profesjonalny serwis rowerowy Kraków prowadzi również sprzedaż niezbędnych akcesoriów. Można zaopatrzyć się w licznik kilometrów, tętna i ilości spalonych kalorii. Nie zajmuje on wiele miejsca, a pozwala realnie ocenić kondycję i przebieg trasy. Działa motywująco na uczestników wyprawy.

Zabierz tylko to co jest niezbędne

Jazda na rowerze jest męcząca sama w sobie, dlatego trzeba wziąć tylko potrzebne rzeczy, by niepotrzebnie się nie wysilać. Plecak nie może być bardzo ciężki. Należy dobrze przemyśleć co zabrać. Zbędny ekwipunek nie jest wskazany. Najlepiej zaopatrzyć się w lekkie koszule i trochę innych ubrań. Nie można zapomnieć o kremie z filtrem, żeby nie narazić się na działanie uciążliwych promieni słonecznych.

Dobrym pomysłem jest uczestnictwo w zorganizowanej wycieczce, w której kolarzom towarzyszy na drodze samochód. Można w nim schować cięższe rzeczy lub produkty spożywcze. Nie wolno zapominać o planie miasta, żeby w razie czego wiedzieć, jak odnaleźć drogę do celu. Dobrze jest też sprawdzić, jak wygląda kwestia związane z internetem. Większość operatorów telefonów komórkowych proponuje dostęp do sieci na całym świecie bez jakichkolwiek problemów. Jednak na wszelki wypadek lepiej sprawdzić to wcześniej, żeby nie mieć kłopotów.

Brak internetu może być uciążliwy szczególnie jeśli jesteśmy w obcym miejscu. Powinniśmy być przygotowani na różne ewentualności. Nigdy nie wiadomo, czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Oprócz tego dobrym pomysłem są regularne treningi przed wycieczką. Jeśli na co dzień nasza aktywność ogranicza się jedynie do wyjścia do samochodu, możemy nie dać rady pokonać kilkudziesięciu kilometrów dziennie. Żeby nie odstawać od innych warto zacząć trenować. Nie musi to być koniecznie jazda na rowerze. Chodzi głównie o to, by być w dobrej formie i każdy ruch jest wskazany. W przeciwnym wypadku zamiast wycieczki marzeń zafundujemy sobie najgorszy wypad życia.

krakow.jpg