Serwis Mazda Gliwice pomaga nawet w najtrudniejszych sytuacjach

Nikt nie lubi odwiedzać warsztatu, bo to oznacza tylko wydatki. Jest kilka momentów, kiedy takie odwiedziny są jednak niezbędne. Kiedy nie możemy zwlekać i musimy umówić się na wizytę najlepiej do najlepszego znanego nam serwisuje? Podajemy kilka sytuacji.

Wymieniaj płyny i filtry kiedy trzeba

Niestety, nie ma takiego samochodu, z którym nigdy nie trzeba pojawiać się u mechanika. Przyczyna jest bardzo prosta. Co roku lub po przejechaniu określonej liczby kilometrów (zazwyczaj w przedziale 10 tysięcy do 25 tysięcy kilometrów, w zależności od tego, jaki dystans przewidział producent) musimy zgłosić się na wymianę oleju silnikowego oraz wszelkich niezbędnych filtrów. Części eksploatacyjne, które zużywają się najszybciej, jak na przykład klocki hamulcowe, są też sprawdzane, a w razie konieczności wymieniane. Jeśli posiadamy w swoim samochodzie klimatyzację, powinniśmy co roku robić w niej przegląd, czyścić ją i nabijać specjalnym płynem. Poza tym co roku musimy przejść przegląd techniczny w stacji diagnostycznej.

Gdy coś się dzieje, nie zwlekaj z kontrolą

Nie musisz czekać na coroczny przegląd, żeby dowiedzieć się, że coś niedobrego dzieje się z twoim samochodem. Odwiedź serwis Mazda Gliwice, gdy czujesz, że coś jest nie tak. Jakie są symptomy? Oczywiście wszystko zależy od usterki. Czasem są to niepokojące odgłosy stukania, zdarza się, że samochód dziwnie chodzi albo po prostu wiemy, że coś jest nie tak. Wtedy nie zwlekajmy, bo może się okazać, że to drobna usterka, która w dłuższym okresie czasu przyniesie nam dużo szkód. Szybka reakcja pozwoli nam się przed tym ustrzec.

Stłuczka wymaga od nas naprawy

Ostatnim aspektem jest zniszczenie samochodu przez stłuczkę czy wypadek. Serwis Mazda Gliwice da nam możliwość szybkiej naprawy naszego auta. Jeśli nie byliśmy jego sprawcą lub mamy wykupione ubezpieczenie autocasco, będziemy mogli otrzymać odszkodowanie od naszego ubezpieczyciela. Pamiętajmy jednak, żeby do naprawy oddać samochód dopiero po tym, jak szkody zostaną wycenione przez rzeczoznawcę. Niestety, w przypadku, gdy będziemy musieli sami zapłacić za naprawę, najczęściej koszty te są bardzo wysokie. Nie ma jednak co zwlekać z naprawą, bo tak jak w przypadku usterki, zbyt długie oczekiwanie może powodować dodatkowe szkody. Co więcej, niesprawny samochód nie przejdzie diagnostyki, a tym samym nie będzie przy corocznym przeglądzie dopuszczony do ruchu.

Leave a Reply