Serwis blacharsko lakierniczy Zabrze: usuń korozję jak najwcześniej

serwis blacharsko lakierniczy zabrze

Korozja to, wbrew pozorom, bardzo poważna sprawa. Jej zaniedbanie może być tragiczne w skutkach. Osłabia się cała konstrukcja samochodu i po jakimś czasie nie będzie się on nadawał do użytku. Trzeba zatem jak najszybciej wyeliminować problem, by zachować samochód w dobrym stanie na kolejne lata.

Nie zwlekaj z naprawą

Póki korozja jest niewielka, naprawy można stosunkowo szybko wykonać. Taka operacja będzie też znacznie mniej kosztowna, bo do regeneracji będzie tylko jeden element. Niestety, zaniedbania mogą być poważne w skutkach. Rdza może się przenieść na inne części samochodu. Wtedy do lakierowania będą już dwie rzeczy. Zaniedbanie takich elementów jest bardzo niebezpieczne. Warto reperować tego typu usterki szczególnie po zimie. Wilgoć, zalegający śnieg są bardzo niekorzystnymi czynnikami, które mogą powodować powstawanie lub rozszerzanie korozji. Im szybciej im zapobiegniemy, tym lepiej. Warto postawić na dobry serwis blacharsko lakierniczy Zabrze. Jest to o tyle ważne, że tylko w dobrych zakładach są w stanie nałożyć lakier tak, by dobrze się trzymał. Do tego potrzeba bowiem odpowiednich warunków. W pomieszczeniu musi panować optymalna temperatura, nie może być wilgoci, a sam materiał używany przez mechaników powinien być najwyższej jakości. Tylko w ten sposób można polakierować samochód tak, by nie tworzyły się pęcherzyki powietrza, a nałożona powłoka dobrze się trzymała.

Jak dbać o karoserię?

Lepiej zapobiegać niż naprawiać. O lakier trzeba dbać, by jak najdłużej się trzymał. Podstawą pielęgnacji jest przede wszystkim mycie karoserii i usuwanie wszelkich większych zabrudzeń. Długo utrzymujące się osady niszczą powlokę. Szczególnie trzeba uważać ptasie odchody i spadające z drzew kwiaty. To rzeczy, które się przyklejają i ciężko je usunąć. Jest się ich trudno pozbyć, ale na rynku są dostępne odpowiednie preparaty, które znacznie ułatwiają pielęgnację. Poza tym można pojechać na myjnie i spróbować spłukać tego typu zanieczyszczenia wodą pod ciśnieniem. Warto też wypolerować samochód odpowiednimi preparatami, a na koniec nałożyć na nie wosk, który chroni karoserię. Takiemu gruntownemu myciu powinniśmy poddać samochód przed zimą, żeby choć trochę zabezpieczyć samochód. Niestety, nie mamy całkowitej pewności, że ochronimy samochód przed korozją, ale lepiej być zapobiegliwym. W wielu wypadkach dbanie o samochód i regularne czyszczenie pozwoli omijać serwis blacharsko lakierniczy Zabrze przez cale lata. Ale jeśli tylko zobaczymy pierwsze oznaki korozji, nie czekajmy z ich usunięciem.

Leave a Reply