Pisanie CV powierz specjalistom

Szukanie pracy jest bardzo żmudne. Bywa, że pomimo poświęconego czasu, jest nieefektywne. Co zrobić, jeśli nie udaje się zdobyć intratnej posady? Warto wszystko na spokojnie przemyśleć. Być może problemem jest złe CV, które zamiast zachęcać do kontaktu – odstrasza.

Jak powinno wyglądać dobre CV?

Dobrze napisane CV jest na wagę złota. To właśnie dzięki niemu można zdobyć intratną propozycję w stosunkowo krótkim czasie. Tak naprawdę pierwszych kilkanaście sekund decydują o tym, czy rekruter wykona do nas telefon i zaprosi nas na rozmowę, czy też odłoży naszą aplikacje na stertę innych dokumentów, które będą wykorzystywane jako makulatura. Warto więc zrobić wszystko co tylko się da, by aplikacja wyglądała bardzo przyzwoicie, a do tego była zachęcająca. Najważniejszą rzeczą jest, by dokument był przejrzysty. Musi się go dobrze czytać. Już na pierwszy rzut oka powinno być wiadomo, czym zajmował się dany kandydat i czy jego życiorys jest zbieżny z zapotrzebowaniem firmy. Najlepiej wysyłać CV w miejsce, gdzie możemy się pochwalić podobnym doświadczeniem. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze łatwiej będzie nam otrzymać stanowisko, a po drugie będziemy się mogli szybciej odnaleźć i poradzimy sobie z wykonywaniem codziennych obowiązków. Trzeba jednak podkreślić w CV, że warto na nas postawić i to właśnie my pomożemy w rozwoju firmy. Bez tego ani rusz. Aplikacja powinna być zachęcająca. Należy posługiwać się w niej językiem korzyści, by rekruter wiedział, dlaczego powinien zatrudnić właśnie nas. Słowem, pisanie CV samodzielnie jest bardzo ciężkie. Są jednak sposoby, by to ominąć.

Zleć przygotowanie aplikacji fachowcom

Najlepiej powierzyć przygotowanie dokumentu specjalistycznym firmom. Wtedy zyskamy pewność, że aplikacja będzie wyglądała jak należy, a co ważniejsze, będzie skuteczna. Należy pamiętać, że CV to w pewnym sensie inwestycja w siebie. Dzięki temu szanse na angaż zwiększają się kilkakrotnie. Warto więc zaufać fachowcom, którzy zrobią wszystko tak jak trzeba. Specjalista, który zna rynek pracy od podszewki opracuje informacje o naszym doświadczeniu zawodowym tak, że będą zachęcające dla osoby zajmującej się rekrutacja. Wyróżni najważniejsze rzeczy w dokumencie oraz sprawi, że aplikacja będzie przyjazna i już na pierwszy rzut oka będzie wiadomo z kim mamy do czynienia. CV musi być dopracowane w każdym calu. Nawet najdrobniejsze błędy mogą spowodować, że nasza kandydatura będzie odrzucona. Choć może nam się wydawać, że literówki nie mają znaczenia, to w oczach pracodawcy mogą być kolosalnym błędem. Dużo zależy jeszcze od stanowiska na jakie aplikujemy. Jeśli to praca biurowa, która wymaga skrupulatności, to takie niedopatrzenia mogą nas wiele kosztować. Sporo aplikacji jest odrzucanych z tego względu, że nie zawiera klauzuli o poufności danych osobowych. W świetle prawa pracodawca nie może się z nami skontaktować, jeśli nie załączymy tego paragrafu na końcu dokumentu. Jak widać pisanie CV nie jest takie proste i lepiej nie zajmować się tym we własnym zakresie.

Leave a Reply