Monitory instalacyjne na dworcach PKP i lotniskach

monitory instalacyjne

Produkowane obecnie monitory instalacyjne wyróżniają się bardzo dużą trwałością. Są odporne na działanie czynników mechanicznych, kurz, brud. To sprawia, że wykorzystuje się je w przestrzeniach publicznych, takich jak lotniska, dworce PKP. Służą one głównie celom informacyjnym, ale nie tylko.

Kiedy pociąg lub samolot się spóźniają…

Oczekiwanie na środek transportu nie należy do przyjemnych. Niezależnie, czy chcemy jechać pociągiem, czy wybieramy się w dalszą podróż samolotem zależy nam na czasie. Najgorsza jest nieświadomość. Znacznie łatwiej jest znieść opóźnienia, kiedy wiemy jak długo one potrwają, co jest ich przyczyną. Wtedy można sobie jakość sensownie rozplanować czas, zadzwonić do osoby, która na nas czeka i powiedzieć, kiedy może się nas spodziewać. Możemy też pozwolić sobie na wyjście z terminala, wiedząc że jest jeszcze dużo czasu, który można spożytkować w zupełnie inny sposób, np. na zakupach. Tym bardziej, że na lotnisku można kupić ekskluzywne towary bez cła. W zamierzchłych czasach o wszelkich sprawach informacyjnych dowiadywaliśmy się z megafonów. Było to mało komfortowe rozwiązanie, bo głos nie był dobrze słyszalny. Często pojawiały się zakłócenia, mikrofon nie był najlepszej jakości. Dziś jest zupełnie inaczej. Menedżerowie tego typu obiektów najczęściej wykorzystują do komunikacji z pasażerami monitory instalacyjne. Zawarte na nich informacje są dużo bardziej przejrzyste i czytelne. Poza tym, w porównaniu z komunikatem głosowym, są dostępne w sposób ciągły i w każdej chwili oczekujący mogą się z nimi zapoznać. To pozwala być na bieżąco z najnowszymi zmianami. Monitory instalacyjne spełniają najwyższej jakości standardy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych obraz uzyskany za ich pośrednictwem jest czysty i klarowny. Wszystkie litery są widoczne. Wysoki poziom kontrastów, odpowiedni balans bieli, dobra rozdzielczość sprawiają, że pasażerowie bez problemu, a co najważniejsze szybko, są w stanie poznać aktualny rozkład kursowania pociągów czy samolotów.

Który wejście, ile jeszcze czasu?

Na dużych przestrzeniach trudno, niejednokrotnie się odnaleźć i wsiąść do dobrego pociągu. Szczególnie, kiedy pierwszy raz jesteśmy na danym obiekcie i nie za bardzo wiemy, jak się tam poruszać. Szukamy peronu, wejścia na terminal, a niektóre dworce mają bardzo wiele różnych połączeń i znalezienie tego właściwego jest niezwykle skomplikowane. Stąd też dobrą praktyką jest umieszczenie przed wejściem na peron czy na terminal monitorów instalacyjnych. To jasna i czytelna wskazówka dla pasażerów. Na ekranach są rozmieszczone informacje dotyczące kierunku, trasy, godziny i miejsca odjazdu. Takie rozwiązanie to czytelny komunikat również dla obcokrajowców, którzy mogą mieć problemy z nawiązaniem dialogu. Bariera językowa to duży problem. Wprawdzie coraz więcej Polaków posługuje się językiem angielskim przynajmniej na poziomie komunikatywnym, ale tak czy owak możliwość odczytania wszystkich niezbędnych informacji z monitora jest znacznie łatwiejsza.

Poza tymi wszystkimi zaletami ekrany LCD są również wykorzystywane w inny sposób. Rotacyjnie może się na nich wyświetlać reklama. To bardzo dobrym pomysł na dodatkowy dochód dla menedżerów tego typu obiektów. Wykorzystanie nowoczesnych nośników do promocji to dla wielu firm bardzo dobry sposób na przyciągnięcie klientów. W publicznych przestrzeniach w jednym miejscu przebywa wiele osób. Jeśli chociażby ułamek z nich zainteresuje się danym produktem, zyski reklamodawcy mogą znacznie wzrosnąć.

Leave a Reply