Miesiące przygotowań, a potem pozostają nam tylko fotki z imprez

Działanie w branży eventowej to bardzo ciekawa praca. Jeśli ktoś lubi podejmować cały czas nowe wyzwania, szuka pracy, gdzie nie pozna słowa rutyna, nie boi się nawiązywać nowych kontaktów oraz ma tysiąc pomysłów na minutę to na pewno odnajdzie się właśnie, jako członek lub właściciel agencji eventowej.

Dla kogo ta praca?

Niedawno miałem okazję rozmawiać z jedną z osób pracujących przy organizacji różnego rodzaju imprez, przede wszystkim imprez firmowych, ale również festynów miejskich, czy nawet wesel,. Które coraz częściej są naprawdę ogromnym przedsięwzięciem. Taka praca wymagała bycia cały czas pod telefonem, ciągłego zaangażowania. Ruchome godziny pracy to norma, nie da się dobrze zorganizować eventu, jeśli ograniczmy swoją prace do kilku godzin dziennie. Przygotowania do tych największych zaczynają się nawet na rok przed samym terminem wydarzenia. A przecież, gdy pracujemy w tego typu miejscu, musimy naraz zajmować się przygotowaniami do minimum kilku takich przedsięwzięć, które są na różnych etapach realizacji. Dlatego oprócz tego, że trzeba być osobą wytrwałą i energetyczną to ważne jest również to, by posiadać porządek i rozbudowaną umiejętność planowania. Oczywiście z czasem praca staje się prostsza, ponieważ wiemy, gdzie zamówić, jakiego rodzaju atrakcje, kto proponuje nam najlepsze ceny, często firmy mają już osobiste kontakty z osobami zajmującymi się poszczególnymi elementami, czy to wynajmem nagłośnienia, czy fotobudek, które gwarantują niezapomniane fotki z imprez dla wszystkich gości.

Radość i satysfakcja

Mój rozmówca stwierdził, że praca jest bardzo ciężka i właściwie czasem naprawdę nieograniczona czasowo, ale przynosi ogromną satysfakcję. Czy naprawdę radość może przynieść kilkugodzinne wydarzeni, do którego przygotowania trwają przez kilka miesięcy wcześniej? Zdecydowanie tak. Radość na twarzach uczestników, pozytywne opinie na temat tego, co przygotowaliśmy oraz chęć uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach to najlepsza nagroda dla organizatorów. A co z negatywnymi opiniami? Jak mówi człowiek zajmujący się tym na co dzień, opinie negatywne również są bardzo ważne, może nawet ważniejsze od pozytywnych, jeśli oczywiście są konstruktywną krytyką, a nie wylewaniem żali z przyczyn niezależnych od organizatora. Z komentarzy po wydarzeniu można się wiele nauczyć i zyskać nowe pomysły. Na przykład w ten sposób przyszedł pomysł na Fotobudka, która teraz jest standardowym elementem wesel oraz innych przedsięwzięć. Ludzie narzekali, że na fotki z imprez trzeba długo czekać, że wywołanie ich trwa później jeszcze dłużej. Czas było temu zaradzić, więc inspirując się amerykańską rzeczywistością postanowiono wypróbować Fotobudka, które dają możliwość otrzymania zdjęć w ciągu kilkunastu sekund.

Nowe wyzwania

Fotki z imprez przestały być w ten sposób problemem. Jak widać organizacja imprez to wciąż nowe wyzwania i zmiany, dlatego w takim miejscu nie można się nudzić.

Leave a Reply