Lubisz jeździć na motorze? Sprawdź, jak dobra jest odzież motocyklowa Zabrze.

odziez motocyklowa zabrze

Jazda na motocyklu to czysta przyjemność, wiatr we włosach, prędkość, omijanie korków i poczucie nieskończonej wolności. Jednak z motorami, jak ze wszystkim trzeba umieć zachować umiar i trzeba dokładnie wiedzieć, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo. Szczególnie, że na motorze jesteśmy dużo bardziej podatni na wszelkiego rodzaju wypadki drogowe.

Mój pierwszy motor

W ostatnim roku sprzedaż motocykli znacząco wzrosła. Jest to spowodowane tym, że weszły w Zycie nowe przepisy odnoszące się do prawa jazdy na jednoślady. Jeżeli nie posiadasz jeszcze żadnego prawa jazdy musisz, oczywiście ukończyć odpowiedni kurs na kategorię A1 lub A2. Pierwsza z nich umożliwia prowadzenie motoru, ale tylko o pojemności silnika do 125 cm3. Kończąc kurs na kategorię A2 możemy prowadzić każdy motocykl, niezależnie od pojemności silnika. Czym jeszcze się różnią te dwa prawa jazdy? Do ukończenia pierwszego wystarczy mieć szesnaście lat, przy A2 granica sięga już 18 lat. Miała być jednak mowa o zmianach w prawie. Najważniejszą zmianą, taką, dzięki której motocykle zdecydowanie zyskały na popularności jest to, że ludzie, którzy, co najmniej przez 3 lata jeżdżą już z prawem jazdy kategorii B, czyli na samochody osobowe, mogą przesiąść się na jednoślad bez konieczności kończenia dodatkowego kursu. Pamiętajmy tylko, że jednoślad ten musi mieć pojemność do 125 cm3 i moc maksymalną 15 KM. Ale w tych kategoriach można spokojnie zakupić skuter do jazdy po mieście oraz nawet całkiem sensowny motocykl.

Bezpieczeństwo w czasie jazdy

Wiele osób obawiało się, co będzie, gdy te przepisy wejdą w życie i nagle ludzie przesiądą się na motory, choć nigdy ich nie prowadzili. Nie można jednak stwierdzić, że przez te przepisy liczba wypadków wzrosła. Co ciekawe na egzaminie na prawo jazdy na motocykl sprawdzany jest również ubiór przyszłego kierowcy. Doskonale sprawdza się specjalna odzież motocyklowa Zabrze, ale już zwykłe ciuchy nie zdadzą egzaminu. Odzież na motorze to nie tylko moda, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Wymagane są więc długie spodnie i długie rękawy kurtki, rękawice motocyklowe oraz płaskie, sznurowane buty. Nad zwiększeniem bezpieczeństwa i zmniejszeniem ilości wypadków głowią się chyba wszyscy związani w jakiś sposób z motoryzacją, ale wiele ludzi, szczególnie posiadaczy motorów, podkreśla, że najwięcej niebezpiecznych sytuacji bierze się z czystej złośliwości. Kierowcy samochodów często irytują się na motocyklistów i sami stwarzają niebezpieczeństwo, na przykład zajeżdżając drogę motorom.

Społeczność motocyklowa

Społeczność motocyklowa to bardzo zgrana grupa. Łatwo ich rozpoznać, na przykład po specyficznej odzieży motocyklowej Zabrze. Skórzane, dopasowane ubrania to cecha charakterystyczna, a oprócz tego zamiłowanie do podróży i nie zważanie na warunki, ponieważ motocykliści bywają często turystami, którzy podróżują z namiotem.

Leave a Reply