Kurtki motocyklowe – która będzie idealna dla Ciebie?

dainese

Kurtka motocyklowa jest, zaraz po kasku, najważniejszym elementem stroju motocyklisty. Nie dość, że chroni nas w momencie wypadku, to jeszcze jest najbardziej stylowym akcentem w całym stroju. Sprawdź, jakie są rodzaje kurtki i która będzie idealna dla Ciebie.

Kurtki skórzane – styl i wytrzymałość

Pierwszym typem kurtek motocyklowych są skórzane kurtki, potocznie nazywane w naszym kraju ramoneskami. Ten rodzaj kurtek jest najbardziej kojarzony ze stylem motocyklisty, dlatego też większość osób w pierwszym momencie decyduje się zakupić ramoneskę. Jednak kurtka skórzana Dainese nie jest odpowiednia dla każdego. Najlepiej sprawdza się u właścicieli dużej, niskiej, a jednocześnie szerokiej maszyny w amerykańskim stylu. Jeżeli zaś preferujemy turystyczny styl jazdy lub szaleństwa w terenie, to lepiej jest zaopatrzyć się w drugi typ kurtek motocyklowych, czyli w kurtki tekstylne. Kolejną zaletą ramonesek jest wytrzymałość. Obojętnie od pogody, czy to będzie deszcz, czy słońce ten rodzaj odzieży sprawdzi się idealnie i będzie nam służył na lata, co dla wielu motocyklistów jest kluczową sprawą. Pamiętajmy, oczywiście, aby kurtki skórzane miały protektory na łokciach, ramionach i przede wszystkim na plecach, dzięki czemu będziemy mieli zapewnioną maksymalną ochronę.

Kurtki tekstylne – wygoda i komfort jazdy

Drugim typem kurtek są kurtki tekstylne. Są one zdecydowanie tańszym odpowiednikiem, ale czy przez to gorszym? Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnej oceny. Obecnie na rynku istnieje wiele marek, na przykład Dainese, które starają się, aby ich kurtki tekstylne były nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale również i ochrony jak najbardziej atrakcyjne dla klienta. Kurtki tekstylne zdecydowanie mniej kojarzą nam się ze motocyklowym stylem życia, jednak powoli zaczynają sobie znajdywać grono miłośników. Głównie należą do nich osoby, które preferują turystyczny styl jazdy oraz jazdę w terenie. Wynika to z faktu, iż ten typ kurtek jest bardzo wygodny i zapewnia maksymalny komfort jazdy. Oczywiście, kurtki tekstylne nie są tak wytrzymałe jak kurtki skórzane, ale, jak już wcześniej pisałam, są one zdecydowanie tańsze. Warto tutaj zaznaczyć, iż tekstylne odpowiedniki posiadają 2 warstwy (materiał wierzchni i membranę bądź podpinkę), co zapewnia nam dodatkową ochronę. Oczywiście, tak jak w przypadku kurtek skórzanych, musimy sprawdzić, czy mają one protektory na łokciach, ramionach i plecach.

Leave a Reply