Komis samochodowy Zabrze: sprawdź dobrze samochód, zanim zdecydujesz się na jego zakup

Niezależnie od tego, z jakiego źródła kupujesz swój samochód, jeżeli jest on używany, powinieneś go dobrze sprawdzić, ponieważ sposobów na oszukanie kupującego jest bardzo dużo. Jak zatem możemy sprawdzić nasz pojazd, żeby mieć większa pewność przy jego kupowaniu?

Dokładnie sprawdźmy wszystkie dokumenty

Wbrew pozorom, dokumenty są bardzo ważne, ponieważ w nich mogą się znajdować ważne informacje o samochodzie. Idealną sytuacje mamy, kiedy samochód posiada książkę serwisową, która była wypełniana na bieżąco. Nie jest to jednak oczywiste, a często taka książka jest wypełniona tylko o momentu, kiedy samochód był jeszcze na gwarancji. Po tym czasie często ludzie zaczynają naprawiać samochód w niezależnym warsztacie, tym samym nie wypełniając już książki. A co dzieje się z samochodem przez ten czas? Tego nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Dodatkowo powinniśmy sprawdzić numer VIN, najlepiej u producenta. Nowsze samochody są już w bazie, która jest ogólnoświatowa, starsze takiej historii mogą nie mieć, ale na pewno możemy dzięki temu sprawdzić czy komis samochodowy Zabrze czy inny sprzedający nie chcą nam wcisnąć kradzionego modelu. To bardzo ważne, ponieważ jeśli kupimy kradziony samochód, możemy go stracić, a pieniędzy nigdy nie odzyskać. Mimo, że nie będzie to nasza wina.

Sprawdź dokładnie stan techniczny pojazdu

Nie wierz we wszystko co mówi ci sprzedający i zweryfikuj jego słowa, zabierając samochód do warsztatu albo na stację diagnostyczną. Najlepiej do zaprzyjaźnionego miejsca, gdzie będziemy mieli pewność, że samochód zostanie sprawdzony bardzo dokładnie. Warto bowiem przejrzeć wszelkie najważniejsze podzespoły. Po zniszczeniu części specjalista będzie mógł ocenić również ile tak naprawdę samochód przejechał kilometrów i czy licznik nie został przekręcony. Dobry komis samochodowy Zabrze nie będzie miał problemów z taką weryfikacją pojazdu. Jeśli natomiast ktoś nie będzie chciał się na to zgodzić, może być to dla nas sygnał, że coś nie do końca jest w porządku i może są jakieś wady ukryte, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć na pierwszy rzut oka. Warto również sprawdzić miernikiem lakieru czy samochód nie był malowany. Tym bardziej, że dzięki temu weryfikujemy czy rzeczywiście auto nie brało udziału w żadnym zderzeniu na drodze, czy jest to po prostu kłamstwo, abyśmy szybciej zdecydowali się na jego zakup.

Leave a Reply