Komis samochodowy Gliwice: Jak dobrze kupić używany samochód?

Kupienie używanego samochodu nie jest łatwe. Chociaż rynek jest ogromny i dużo częściej sięgamy po auta z drugiej ręki, to trafienie na egzemplarz, tak zwaną perełkę, nie jest łatwe. Tym bardziej, że wciąż do naszego kraju sprowadza się wiele samochodów zza granicy, które nie zawsze są w dobrym stanie.

Jeżeli jest w świetnym stanie i w niskiej cenie to coś jest nie tak

Zazwyczaj szukanie samochodu rozpoczynamy od przeszukiwania ogłoszeń na stronach internetowych. Oczywiście to nie jest zła droga. Wystrzegajmy się jednak ogłoszeń, w których opisane będzie, jak fantastyczny samochód sprzedaje wystawiający, a przy tym jego cena będzie niższa niż średnia rynkowa za ten model oraz rocznik. Najczęściej bowiem szybko chcą się pozbyć samochodu ci, którzy mają coś do ukrycia i liczą na naiwną osobę, która tego nie sprawdzi, a kupi ze względu na niską cenę. Warto szukać również auta w swojej okolicy i najbliższych województwach, bo jeśli przejedziemy całą Polskę po auto, które wypatrzymy sobie w ogłoszeniu, może się okazać na miejscu, że wcale nie jest tak, jak zostało to opisane i wrócimy z kwitkiem.

Dobrze sprawdź samochód, zanim zdecydujesz się na zakup

Niezależnie od tego czy kupujesz samochód od osoby prywatnej czy może odwiedziłeś komis samochodowy Gliwice zawsze warto sprawdzić auto u mechanika, w jakim jest stanie technicznym. Nie wierzmy nikomu na słowo. Na pewno plusem będzie fakt, że auto posiada książkę serwisową. Jej brak, powinien zapalić u nas czerwoną lampkę. Możemy sprawdzić auto na stacji diagnostycznej, gdzie wyspecjalizowane w tym osoby dokładnie zobaczą co dzieje z samochodem. Dobrze jest mieć także zaprzyjaźnionego mechanika, który będzie potrafił szybko zobaczyć najbardziej newralgiczne miejsca, a przy tym zbada również poziom grubości lakieru, sprawdzając czy części nie były malowane.

Wybieraj tylko pewne źródła, żeby nie mieć problemów

Jeżeli wybieramy na miejsce zakupu komis samochodowy Gliwice to pamiętajmy, żeby znaleźć pewne miejsce. Najlepiej odwiedzić komisy, które znajdują się przy salonach samochodowych, ponieważ auta z takich źródeł są sprawdzone i pewniejsze. Co więcej, nie musimy się przejmować początkową wymianą płynów czy filtrów, ponieważ wszystko to zostanie zrobione zanim wyjedziemy naszym autem, przez najlepszych mechaników. Co prawda ceny w takich miejscach są zazwyczaj powyżej średniej ceny rynkowej, ale jest to na dłuższą metę opłacalne, ponieważ kupujemy auta pewne.

Leave a Reply