Koktajle – pijmy je na zdrowie!

Koktajle są nie tylko modne w dietach, ale również bardzo wartościowe. Cenione przez celebrytów i sportowców, polecane przez kobiety i mężczyzn oraz uwielbiane przez dzieci. Ponadto oprócz walorów smakowych, dodają energii i są szybkie do przygotowania. Dostępne zarówno w ekskluzywnych restauracjach, jak i na małych stoiskach w galeriach handlowych.

Wartości dla zdrowia

Jak przekonuje Kuźnia Zdrowia, regularne spożywanie warzyw i owoców w postaci koktajli działa dobroczynnie na nasze zdrowie. To prawdziwa bomba składająca się z naturalnych witamin, minerałów i antyoksydantów, o wysokim stopniu przyswajalności. Jak to się dzieje? Owoce i warzywa są bogate w liczne związki bioaktywne, o silnych właściwościach przeciwzapalnych i antyrakowych, ale część z nich znajduje się głęboko wewnątrz komórek roślinnych. Dlatego ich zblendowanie, jak poleca https://www.kuźnia-zdrowia.pl, pozwala je uwolnić i przetransportować swobodnie z jelit do krwi, gdzie mogą bez przeszkód wspomagać zdrowie. Smoothie można robić z dowolnych owoców i warzyw. Począwszy od jabłek, poprzez owoce leśne, aż po buraki i marchewkę. Jednak za najcenniejsze uważa się tzw. koktajle zielone, zawierające m.in. jarmuż, szpinak, sałatę, natkę pietruszki, ogórki, liście mięty czy bazylii. Dostarczają bowiem chlorofilu, który działa antynowotworowo, odmładzająco i oczyszczająco oraz luteiny, która dobrze wpływa na narząd wzroku. Są również źródłem witamin C i K, prowitaminy A i kwasu foliowego, a zatem wpływają na odporność, dobrą kondycję skóry i procesy krwiotwórcze.

Zalety picia koktajli

Owocowo-warzywny koktajl można traktować jako jeden z zalecanych dziennie posiłków. Smoothie zjedzone na drugie śniadanie lub podwieczorek to również dodatkowa porcja płynów, które są bardzo ważne podczas odchudzania. Prócz nawodnienia organizmu zaletą jest także lekkostrawność koktajli. Błonnik zawarty w owocach i warzywach jest rozdrabniany podczas miksowania i działa mniej drażniąco na ściany jelit i żołądka. Koktajle są także praktyczne i wygodne – w każdym miejscu i o każdej porze można sięgnąć po kubek pełnowartościowego smoothie.

Leave a Reply