Kampery sprzedaż: rady przed zakupem

Przed zakupem kampera trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka detali. Najważniejsze, że musimy na niego przeznaczyć wcale niemałe pieniądze. Na początku musimy dokładnie rozejrzeć się, czy mamy w okolicy jakiś serwis tego typu samochodów. Jeśli tak, to koniecznie należy się od razu umówić na przegląd ogólny, taki jak przy każdym innym pojeździe silnikowym.

Pojemny samochód

Warto jest bezwzględnie podjechać w to miejsce, gdzie jest możliwość od razu zważenia pojazdu, bez żadnego ładunku. Takich miejsc nie jest wiele i należy się z tym liczyć. Gdy dokładnie będzie wiadomo, ile zapasowych kilogramów ładunku mamy dla pasażerów, bagaży i wody, to wtedy o wiele łatwiej damy radę coś zaplanować. W dowodzie rejestracyjnym nie może absolutnie masa własna pojazdu dużo odbiegać od tej z wagi. A wiele osób kompletnie o tym fakcie zapomina. Jeśli dojdzie do takiego stanu rzeczy, to wtedy mogą pojawić się poważne problemy z rejestracją pojazdu, przeglądem technicznym oraz w momencie kontroli drogowej.

Rady przed zakupem

Kampery sprzedaż ciągle wzrasta, bo uwielbiamy podróżować. A w tym właśnie pojeździe wychodzi to najlepiej. Przed takim zakupem musimy jednak koniecznie sprawdzić jego zewnętrzne poszycie. W żadnym wypadku nie powinny występować żadne uszkodzenia i ślady napraw. Gdy tylko się to pojawi, musimy poważniej się nad takim zakupem zastanowić. Następnie koniecznie musimy przejrzeć stan uszczelnienia okien, dachu, otworów wentylacyjnych. To wszystko są istotne kwestie, których nie można pominąć. Wszystkie łączenia powinny być dokładnie przejrzane, pod kątem chociażby kruszenia się masy uszczelniającej. Mamy w tej chwili cały szereg specjalistycznych serwisów kamperów, które mają u siebie urządzenia pomagające nam sprawdzić szczelność poszycia. Zawsze bardzo ważne jest też sprawdzenie dachu. Gdy jest on bardzo brudny, to wtedy może to być oznaką złego zabezpieczenia na zimę albo nawet uszkodzenia jego szczelności. Ogólny stan tapicerki, zawiasów, zamków szafek, drzwi i okien to kolejny kluczowy detal nie do pominięcia.

Aby znaleźć oferty, wystarczy, że wpiszesz w dowolną wyszukiwarkę “kampery sprzedaż” i od razu wyświetli Ci się wiele propozycji.

Leave a Reply