Firma budowlana opolskie pomoże dobrać ogrzewanie do twojej firmy

firma budowlana opolskie

Budowa nowej siedziby to nie lada wyzwanie. Już na etapie projektu warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego systemu grzewczego, by w przyszłości płacić mniejsze rachunki i zapewnić optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Nowoczesne systemy grzewcze są bardzo zawansowane technologicznie, trzeba tylko wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Poproś o pomoc ekspertów

Na rynku jest masa rozwiązań i sposobów ogrzewania budynku. To na co się zdecydujemy zależy od wielu czynników. Jednym z głównych są oczywiście nasze możliwości finansowe. Dobór odpowiedniego systemu zależy także od kubatury i sposobu izolacji budynku. Jeśli to obiekt pasywny, zapotrzebowanie na energię będzie znacznie mniejsze niż w przypadku starej kamienicy. Można też zastanowić się nad montażem wentylacji mechanicznej i rekuperacji. Wtedy nie trzeba będzie w ogóle otwierać okien, by w pomieszczeniu był stały przepływ świeżego powietrza. Nie jest tak łatwo zdecydować się na urządzenie grzewcze. Warto zasięgnąć rady specjalistów, którzy doradzą co będzie najlepsze w naszej sytuacji. Podpowiedzą na co zwrócić uwagę, by ogrzewanie było ekonomiczne i trwałe. Inne rozwiązania stosuje się w halach magazynowych, inne w sklepach, a jeszcze inne w pomieszczeniach biurowych. Dobra firma budowlana opolskie pomoże nam wybrać najlepsze rozwiązanie. Trzeba tylko przedstawić jej nasze potrzeby.

Czym można ogrzewać budynek?

Sposobów jest wiele. Jako główne źródło ciepła można wykorzystać kocioł gazowy, najlepiej kondensacyjny, lub pompę ciepła. Te pierwsze urządzenie jest tańsze w montażu, natomiast później trzeba będzie płacić większe rachunki za gaz. Oczywiście produkowane obecnie sprzęty są coraz wydajniejsze, ale i tak muszą pobierać odpowiednią ilość paliwa, by sprawnie funkcjonować. Są wprawdzie mechanizmy, które minimalizują zużycie gazu i dopasowują jego zużycie do aktualnego zapotrzebowania, ale to tylko próba zminimalizowania kosztów. Zdecydowanie bardziej ekonomiczna jest pompa ciepła. Do jej działania nie potrzeba paliwa, bo czerpie energię z natury – najczęściej z gleby lub wody. Rzadziej stosowane są powietrzne pomy ciepła, gdyż przestają być efektywne, jeśli temperatura na dworze spada do minus 20 st. C. Wtedy trzeba korzystać z innego urządzeniem. Do wspomagania ogrzewania używa się również kurtyn powietrznych i nagrzewnic. Te pierwsze działają miejscowo. Stosuje się je głównie przy wejściu do obiektów. W ten sposób zapobiega się dostaniu się zimnego powietrza do środka. Nagrzewnice z kolei to dobry sposób na szybki sposob ogrzewania. Dzięki nim można w krótkim czasie osiągnąć optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się również w okresach przejściowych, kiedy nie ma potrzeby uruchamiania głównego źródła ciepła. Nawet najlepszy system grzewczy musi być dobrze zamontowany. Tego zadania powinna się podjąć dobra firma budowlana opolskie. Jeśli system będzie źle wykonany, nie będzie działał tak, jak należy, a my nie uzyskamy dużych oszczędności.

Leave a Reply