Co musisz wiedzieć, gdy decydujesz się na wynajem campera?

wynajem campera

Planujesz wybrać się w podróż camperem w okresie zimowym? A może masz dopiero w planach wypożyczenie campera? Jeśli tak, wtedy koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zobacz, co warto wiedzieć, gdy udajesz się do wypożyczalni camperów.

Camper – mobilny dom na kółkach

Camper jest to mobilny dom na kółkach. W jego wnętrzu znajduje się wyposażenie, które bez żadnego problemu zastąpi Ci domowe pomieszczenia. I tak możemy tutaj wyróżnić kuchnię, łazienkę, czy sypialnię. Jeśli zaś chodzi o rozmiar tego pojazdu, to większość z nich jest wielkości samochodu dostawczego, choć zdarzają się też takie, które wyglądem przypominają autobusy. A jak wygląda sytuacja z uprawnieniami? Póki samochód waży do 3,5 ton, wtedy wystarczy prawo jazdy kategorii B. Każdy camper, który waży więcej niż wyżej wymieniona liczba, może jedynie być prowadzony przez osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii C.

Kto powinien stawiać na wynajem campera?

Na rynku istnieją dwie możliwości nabycia tego środka transportu. Możesz albo kupić albo postawić na wynajem campera. Dla kogo jest skierowana ta druga opcja? Zdecydowanie jest to alternatywa dla osób, które po raz pierwszy wyruszają w podróż tym mobilnym domem na kółkach. Camper nie należy do tanich hobby, dlatego też lepiej najpierw sprawdzić, czy ta forma podróżowania nam odpowiada zanim się zdecydujemy na jego zakup. Ponadto jeśli masz mało doświadczenia w tego typu podróżach, wtedy też zalecałabym Ci jednak udać się do wypożyczalni.

Pójście do wypożyczalni i co dalej?

Jeśli zdecydujesz się na wynajem campera to pierwszą decyzją, jaką będziesz musiał podjąć, będzie wybranie interesującego Cię modelu. Gdy już to zrobisz, to po podpisaniu umowy i ustaleniu wszelkich formalności, dostaniesz kluczyki, dowód rejestracyjny i polisę OC. Pamiętaj, żeby sprawdzić ważność polisy OC. Nie zapomnij również zapytać się pracownika wypożyczalni o to, jak podłączyć auto do zewnętrznej sieci elektrycznej i wodociągowej. Warto też dowiedzieć się, jak napełnić zbiornik na wodę i jak z niego wylewać brudną wodę. Upewnij się, że dostałeś odpowiednie wyposażenie, które przyda Ci się w trakcie podróży. Do niego należą między innymi przewody połączeniowe, kliny najazdowe i gumowy wąż z kompletem końcówek do różnych kranów. Warto też zapytać się o zestaw mebli kempingowych. Co prawda nie przydadzą Ci się one w trakcie jazdy, ale są nieocenione na postojach.

Leave a Reply