Chcesz prowadzić dobrze prosperujący lokal? W takim razie zobacz, co to jest POS

co to jest pos

Szukasz sposobu, by skutecznie zarządzać lokalem gastronomicznym i zwiększyć zyski? Jeśli tak, to w takim razie koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł. Zobacz, co to jest POS i w jaki sposób może on pomóc Ci w prowadzeniu dobrze prosperującego lokalu.

Prowadzenie lokalu wcale nie musi być trudne

Co to jest POS ? Jest to program, który służy przede wszystkim do prowadzenia szybkiej i intuicyjnej sprzedaży poprzez ekran dotykowy. Jednak nie jest to jedyna zaleta. Jest to także narzędzie, dzięki któremu usprawnisz pracę wszystkich działów w Twojej restauracji. Dzięki systemowi POS możesz zapomnieć o negatywnych opiniach na temat obsługi klienta motywowanych tym, że trwała ona zdecydowanie za długo. Nie tylko proces sprzedawania jest prosty, ale też składane zamówienie jest czytelna dla kucharzy, a w dodatku kelner nie musi w tym celu iść do kuchni. Po prostu przesyła elektronicznie zamówienie danego gościa i wraca do swoich obowiązków. W ten sposób może nie tylko obsłużyć większą ilość klientów, ale też ma oko na wszystko, co się dzieje. Jedynie w momencie odbioru dania opuszcza salę.

Dostosowany do Twoich potrzeb

Co to jest POS? Odpowiedź na to pytanie jest znana, ale za to nasuwają się kolejne. Wiele osób na pewno będzie interesowało to, czy każdy lokal gastronomiczny może używać systemu POS. I tutaj mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Twórcy tego programu doskonale zdawali sobie sprawę, że profili lokali gastronomicznych jest wiele, dlatego też każdy z nich potrzebuje innych funkcji. Z tego też powodu oprogramowanie jest dopasowywane do Twoich indywidualnych potrzeb. I tak lokal typu fast food będzie potrzebował trybu szybkiej sprzedaży, a pizzeria możliwości zamówienia podzielonej pizzy na kilka części z różnymi dodatkami. Z kolei dla wyszukanej restauracji lepszą opcją będzie program lojalnościowy. Jest to idealny sposób na przyciągnięcie nowych, jak i stałych klientów.

Twoje dane są bezpieczne

Na sam koniec warto wspomnieć, że POS jest niezmiernie bezpiecznym systemem. Zalogować się do niego można na 1 z 3 sposobów. Poprzez wprowadzenie unikalnego kodu, odcisku palca bądź karty magnetycznej. Oczywiście, uprawnienia logujących się osób są określane poprzez ich zakres obowiązków. Dlatego też kelner będzie miał dostęp do funkcji związanych ze sprzedażą, menager dodatkowo będzie miał możliwość wystawiania faktur, a właściciel ma wgląd do wszystkich tych opcji.

Leave a Reply