oprogramowanie dla hoteli

Czy oprogramowanie dla hoteli pozwoli Ci stworzyć hotel Twoich marzeń?
Zarządzanie hotelem nie jest prostym zadaniem. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wszyscy hotelarze. Na szczęście, na rynku istnieje wiele przydatnych rozwiązań, które ułatwiają życie hotelarzy. Zobacz, jakie są to narzędzia.

Rozsądnie zarządzaj energią elektryczną

Utrzymanie dobrze prosperującego hotelu to nie lada wyzwanie. Sporą część rachunków generują wysokie rachunki za energię elektryczną, te zaś nierzadko powodowane są przez instalowaną w każdym pokoju klimatyzację. Goście hotelowi zazwyczaj nie przejmują się tym faktem, swobodnie ustawiając klimatyzatory na skrajne wartości temperatury – częstym zwyczajem jest niepodawanie wprost na programatorze konkretnej wartości w stopniach Celsjusza a jedynie zaznaczenie który przycisk odpowiada za zwiększenie lub zmniejszenie temperatury. Niezależnie od typu zainstalowanych jednostek klimatyzacyjnych (zazwyczaj stosuje się splity, jakkolwiek fan coile mogą być nieco wydajniejsze, generują spory poziom hałasu i, jeżeli już, stosowane są raczej w częściach wspólnych), istotne jest ustawienie odpowiedniego zakresu temperatury, jaki będzie możliwy do ustawienia. Przecież nikt nie chciałby mieć w pokoju 5 albo 40 stopni – a jeżeli próbuje to osiągnąć to raczej czysta złośliwość. Dodatkowym problemem jest włączenie klimatyzacji w pokoju, w który od dłuższego czasu nikogo nie ma. Jeżeli budynek wyposażony jest w system kart, których wyjęcie z czytnika jednocześnie odcina zasilanie w całym pokoju – takie ryzyko nie występuje. W każdym innym przypadku jednak, może to stanowić kłopot widoczny na rachunkach.

Klimatyzacja z czujnikami otwarcia okien to rozwiązanie, na które warto postawić

Dobrym rozwiązaniem jest również powiązanie układu klimatyzacji z czujnikami otwarcia okien – np. kontaktronami. Goście mają to do siebie, że często włączają ogrzewanie a gdy robi się za gorąco – otwierają okna. Takie rozwiązanie jest zupełnie nieekonomiczne i naraża właściciela hotelu na wysokie opłaty. Rzecz jasna zabronienie tego jest niemożliwe – ale może pozwolić aby nad wszystkim czuwał nadrzędny system automatyki.

Oprogramowanie dla hoteli ułatwia życie hotelarzy

Oprogramowanie dla hoteli, np. typu SCADA, przy odpowiednim zaprojektowaniu instalacji, pozwoli obsłudze technicznej budynku od razu wiedzieć, czy w korytarzu na trzecim piętrze ktoś nie zostawił włączonego światła (a w przypadku powiązania oświetlenia z czujkami ruchu – da informację o tym, gdzie akurat są Goście). Jakkolwiek instalacja systemu inteligentnego budynku potrafi być droga, jego koszty zwracają się bardzo szybko. Z tego też powodu warto zainwestować w dobre oprogramowanie dla hoteli.

Leave a Reply