Leasing Kraków: na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Z leasingów najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy mogą w ten sposób inwestować w firmę i korzystać z różnych rzeczy bez wykorzystania rezerw gotówkowych. Warto jednak dokładnie sprawdzić firmę, w której chcemy wziąć leasing, żeby wiedzieć co nas czeka w różnych przypadkach. Przed czym należy się chronić?

Niektóre rzeczy mogą nas niemiło zaskoczyć

Przede wszystkim wybierając firmę leasingową musimy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. Może się okazać, że bardzo drogie są cesje na inne osoby lub zmiany dokonywane w trakcie trwania umowy. Jeżeli spóźnimy się z ratą będzie nas dużo kosztować wezwanie do zapłaty, dodatkowo zapłacimy na pewno dużą kwotę w przypadku odnawiania umowy po jej wcześniejszym wypowiedzeniu. Bardzo często firmy zawyżają cenę produktu, żeby więcej na nim zarobić. Dlatego za wybrany samochód możemy zapłacić nawet 10 procent więcej niż kosztowałby nas kupując go za gotówkę. Co więcej, przy decydowaniu się na leasing Kraków musimy wiedzieć, że w przypadku gdy samochód zostanie skradziony lub zniszczony, dalej będziemy płacić ratę leasingową. Dobrze jest się dokładnie rozejrzeć za odpowiedzialną i pewną firmą leasingową, ponieważ w przypadku jej bankructwa stracimy włożone pieniądze i nasz przedmiot przepadnie.

Leasing nie jest taki straszny

Mimo wszystko, leasing Kraków ma szereg zalet, dzięki którym wciąż jest najczęściej wybierany jako sposób finansowania przez przedsiębiorców. Przede wszystkim procedura otrzymania leasingu dla firmy jest dużo łatwiejsza od wzięcia kredytu. Nasz wkład własny nie jest znaczący, a raty leasingowe możemy dopasować do swoich potrzeb, ustalając je nawet zmienne, jeśli nasza branża jest sezonowa. Te comiesięczne opłaty można wliczyć w koszty uzyskania przychodu, a dla przedsiębiorców rozliczających się z VAT-u jest możliwość jego odliczenia i to dwa razy. Pierwsze przy rozliczaniu wpłaty własnej i rat leasingowych, a drugi przy rozliczaniu wykupu przedmiotu po zakończeniu jego spłaty. Nie jesteśmy właścicielem danego przedmiotu, tylko wypożyczamy i użytkujemy go za zgodą firmy leasingowej. W niektórych firmach leasing mogą wziąć przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją działalność, co jest niemożliwe w przypadku kredytu.

Leave a Reply